Príbehy našich klientov

Táto sekcia je venovaná príbehom a skúsenostiam našich klientov, ktorí sa rozhodli zdieľať svoje cesty, úspechy a výzvy, s ktorými sa stretli počas spolupráce s našim občianskym združením. 


Príbehy našich klientov

Táto sekcia je venovaná príbehom a skúsenostiam našich klientov, ktorí sa rozhodli zdieľať svoje cesty, úspechy a výzvy, s ktorými sa stretli počas spolupráce s našim občianskym združením. 

Každý jeden príbeh je jedinečný a inšpiratívny. Sme hrdí, že sme súčasťou životnej cesty našich klientov a, že im môžeme pomôcť v ich úsilí dosiahnuť pozitívne zmeny a zlepšenia vo svojich životoch.

Naši klienti si prechádzajú rôznymi životnými situáciami a majú rôzne potreby.

Bez ohľadu na to, či ide o pomoc s hľadaním zamestnania, poradenstvo v oblasti duševného zdravia, podporu rodín v núdzi alebo iné sociálne služby, vždy sa snažíme poskytnúť individuálnu a komplexnú starostlivosť.

Tieto príbehy nám pripomínajú dôležitosť našej práce a hlboký vplyv, ktorý môžeme mať na životy druhých.

Dúfame, že vás tieto príbehy inšpirujú a povzbudia a že nájdete v nich podporu a nádej pre svoju vlastnú cestu.

Ak ste naším klientom a máte záujem zdieľať svoj príbeh, neváhajte nás kontaktovať. Vaše skúsenosti môžu byť inšpiráciou pre ostatných a prispieť k rozvoju našej komunity.


Rodina Kluková

Volám sa Zoltán Kluka a žijem so svojou rodinou v malej obci pri Zlatých Moravciach. Presnú polohu nechcem uvádzať, pretože nám rodina neustále robí problémy. Naša rodinná situácia je veľmi ťažká, smutná a náročná pre všetkých. Do tejto životnej situácie ma dostala moja matka a brat kvôli majetku. Celý život sme matke pomáhali, ako sme len vedeli – s údržbou a rekonštrukciou rodinného domu za naše peniaze.

Read more »

Ján Peter Grbálik

Som Katka, mamka 9-ročného synčeka Janíka, o ktorého sa starám od jeho narodenia. Naša cesta nebola nikdy jednoduchá. Počas tehotenstva som zažila fyzické násilie zo strany môjho bývalého partnera. V momente, keď sa situácia stala neúnosnou, som sa rozhodla utiecť s mojím dvojmesačným bábätkom. Tento krok bol pre mňa náročný, ale vedela som, že je to nevyhnutné pre naše bezpečie a budúcnosť.

Read more »

Miroslav Horvát

Volám sa Mária Horvátová, žijem v Hanušovciach nad Topľou, konkrétne v miestnej osade, so svojím 6-ročným synom Mirkom, ktorý nastupuje v septembri 2024 do povinnej predškolskej prípravy. Mirka vychovávam sama od jeho narodenia, a našou domácnosťou je malý dom, ktorý zdieľame s mojimi rodičmi a ďalšími súrodencami.

Read more »

Terezka Kubíncová

Terezka sa narodila v septembri 2017. Tehotenstvo bolo krásne a bez problémov. Narodila sa v termíne cisárskym rezom. Prvé chvíle v trojici prebiehali nádherne a nič nenasvedčovalo nepriaznivému zdravotnému stavu. Ani vo sne nás nenapadlo, že nás také niečo postihne. Bola vytúžené dieťa, na ktoré sme dlho čakali.

Read more »

Patrik Gerbel

Patrik, má 15 mesiacov, a hoci sa narodil maličký, pomaly dobieha zameškané vďaka svojej láske k jedlu. Vždy vysmiaty a šíriaci energiu, jeho úsmev rozžiari celý deň. Patrik sa narodil predčasne s nízkou pôrodnou hmotnosťou 1600 g a diagnózou Downov syndróm. K tejto diagnóze sa bohužiaľ pridružili aj ďalšie zdravotné problémy.

Read more »

Noel Victor, Viktória Noemi a Mathias Krenek

Ahojte, som mladá mamina troch detí a potrebujem vašu pomoc. Môj najstarší syn Noel má 2 a pol roka, stredný syn Mathias 1 rok a 2 mesiace a najmladšia dcéra Viktória má len 2 týždne. Mám 20 rokov a žijeme spolu s ich otcom v prenajatom byte, čo je pre nás finančne náročné.

Read more »

Tobias Kellner

Som mamou dvoch nádherných detí, Tobiaska a jeho malej sestričky. Krátko pred mojimi 19. narodeninami sa nám narodil synček po náročnom pôrode s parezou brachiálneho plexu. Po roku každodenného intenzívneho cvičenia (najprv päťkrát denne, neskôr trikrát denne) sa nám podarilo ručičku rozhýbať. Hoci to ešte nie je dokonalé, Tobiasko môže svoju ruku používať, za čo sme nesmierne vďační.

Read more »

Alexej a Maxim Sedliačik

Maxim Sedliačik a Alexej Sedliačik sa narodili na začiatku novembra 2018 v 37+5 týždni tehotenstva. Tehotenstvo prebiehalo štandardne a nič nenaznačovalo tomu, že by mohlo byť niečo v neporiadku. Maximek, ako menší z dvojčiat, bol umiestnený v inkubátore na teplej podložke. Obaja chlapci sa narodili zdraví a napredovali v súlade s očakávaniami.

Read more »

Eliška Chmurčiaková

Som mamou 7-ročnej Elišky. V roku 2019 nám život obrátila naruby tragická správa – môj manžel a Eliškin ocko zomrel na akútnu leukémiu. Neskôr sa švagrinej zistila prítomnosť patogénneho variantu GATA2, čo viedlo k tomu, že aj Eliške vykonali genetické testy. V októbri 2022 jej potvrdili prítomnosť toho istého patogénneho variantu GATA2, ktorý zdedila po svojom ockovi.

Read more »

Samko Skuhra

Samkov príbeh sa začal písať už pri pôrode. Bol štvrtok, 7. júla 2022. Všetko sa zdalo byť v poriadku až do chvíle, keď sa skalená plodová voda a zakliesnené ramienka spojili v nečakanú komplikáciu. O 17:45 sme uvideli malé schúlené klbko. „Prečo neplače?“ spýtala som sa lekárky so slzami v očiach. Odpoveďou bolo len ticho a smutné pohľady lekárov a sestier. Samko nedýchal. Museli ho predychávať. Potom sme započuli tichučké zaplakanie. „Žije.“

Read more »

Marko Oravec

Marko Oravec je sedemročný chlapec, ktorému osud do vienka nadelil dve závažné diagnózy: autizmus a Duchenneovu svalovú dystrofiu. Tieto dve ochorenia spolu vytvárajú náročnú kombináciu, ktorá si vyžaduje neustálu starostlivosť, finančnú podporu a emocionálnu silu.

Read more »

Lukáš, Martin a Boris Waleczek

Keď sa pozriem na svoj život, vidím obrovskú zodpovednosť a mnoho výziev. Každý deň je bojom o to, aby sme mali dostatok jedla, základné potreby a zabezpečili si strechu nad hlavou. Napriek tomu sa nevzdávam. Verím, že so správnou podporou a pomocou dokážeme prekonať aj tie najväčšie prekážky.

Read more »

Filip Tóth

Možno sa nám podarí vyvrátiť staré porekadlo: „Za dobré, dobro nečakaj.“ Vždy, keď sme ani sami nemali, sme prispeli na verejné zbierky, či už to bol výbuch bytovky na východe Slovenska, alebo zbierky na liečbu rakoviny. Pamätám si, ako som staršiemu synovi vysvetľovala, že tento Silvester nebude ohňostroj, pretože tie peniažky posielame do Prešova. Teraz potrebujeme pomoc my.

Read more »

Tomáš a Samuel Bertok

Moje deti, Tomáško a Samko, sa na prvý pohľad narodili ako zdravé deti. Avšak už od ranného veku sa ukázalo, že ich cesta nebude jednoduchá. Tomáško, ktorý má teraz 5 rokov, už ako bábätko zaostával vo vývine, či už fyzickom alebo kognitívnom. Na 15-mesačnej kontrole mu bol diagnostikovaný rizikový vývin pre poruchu autistického spektra, čo bolo neskôr oficiálne potvrdené, keď mal tri roky.

Read more »