Rodina Kluková


Náš život vo veľmi ťažkých podmienkach

Volám sa Zoltán Kluka a žijem so svojou rodinou v malej obci pri Zlatých Moravciach. Presnú polohu nechcem uvádzať, pretože nám rodina neustále robí problémy. Naša rodinná situácia je veľmi ťažká, smutná a náročná pre všetkých. Do tejto životnej situácie ma dostala moja matka a brat kvôli majetku. Celý život sme matke pomáhali, ako sme len vedeli – s údržbou a rekonštrukciou rodinného domu za naše peniaze.

Po návrate zo zahraničia sme potrebovali preklenúť určitý čas, kým si nekúpime vlastný dom a matka nám vráti naše investované finančné prostriedky, čo nám sľúbila. Jedného dňa nás však matka nezákonným spôsobom vyhnala z domu. Zavolala na mňa policajtov s obvinením, že ju týram, a nechala ma vykázať z rodného domu spolu s rodinou. Mali sme možnosť zobrať si len najnutnejšie veci a následne nám odobrali kľúče od domu a brány.

V rodnom dome mám podiel po otcovi. Matka, staršia osoba, si vymyslela klamstvá, ktoré jej polícia uverila. Matka podala na súd návrh na neodkladné opatrenie, aby som nemohol vstupovať do domu a nepribližoval sa k nej. Krajský súd Nitra jej návrh zamietol, keďže nepreukázala svoje tvrdenia. Sudkyňa však vôbec nebrala do úvahy, že v dome bývala aj naša maloletá dcéra. Po vykázaní sme nemali kam ísť, ja som prebýval v aute vyše pol roka. Matka a brat vymysleli tento spor kvôli majetku. Podobnú situáciu matka urobila aj mojej sestre pred 15 rokmi.

Po polroku sa nám podarilo prenajať byt, ktorý je však nezariadený. Z rodiny pracuje iba manželka, ja som po operácii chrbtice a čaká ma ďalšia operácia na jeseň. Zdravotný stav sa mi zhoršuje a čakám na rozhodnutie o invalidnom dôchodku. Finančne sme na tom veľmi zle. Po zaplatení všetkých výdavkov nám nezostáva na jedlo, základné hygienické potreby, ošatenie a pracie prostriedky. Bez finančných prostriedkov nedokážeme zariadiť byt ani izbičku pre dcéru.

Touto formou prosím dobrých ľudí o pomoc pre našu rodinu. Vaša podpora by nám veľmi pomohla posunúť sa dopredu, znovu sa postaviť na nohy a začať žiť plnohodnotný život. Veľmi veríme, že sa z tejto ťažkej situácie dostaneme aj vďaka Vašej pomoci. Ďakujeme za akúkoľvek podporu.