Únik zo zajatia.

Published on 16 June 2024 at 00:12

Volám sa Sára a chcem sa s vami podeliť o svoj príbeh. Bol to obyčajný deň, keď som si na internete našla pracovnú ponuku ako chyžná v hoteli v Taliansku. Bola som nadšená, pretože to vyzeralo ako skvelá príležitosť na nový začiatok. Vtedy som mala 19 rokov a mala som sny o lepšom živote.

Keď som dorazila na miesto, všetko sa zmenilo na nočnú moru. Namiesto hotela ma odviedli do opusteného domu na okraji mesta. Prvé dni som bola zamknutá v izbe bez jedla a vody, nerozumela som, čo sa deje. Po niekoľkých dňoch prišli „zamestnávatelia“ a povedali mi, že budem poskytovať sexuálne služby a že som ich majetok.

Prvé dni v pekle

Bola som v šoku a úplne bezmocná. Pokúsila som sa utiecť, ale chytili ma a brutálne zbili. Moje sny o lepšej budúcnosti sa rozplynuli. Každý deň bol bojom o prežitie. Bola som sexuálne zneužívaná, mučená a ponižovaná. Bála som sa a cítila sa úplne osamelá.

Život v zajatí

Nasledujúce mesiace boli pre mňa peklom na zemi. Bola som nútená poslúchať, inak by som čelila ešte horším trestom. Každý deň bol pre mňa utrpením, z ktorého som nevidela východisko. Moje telo a duša boli zničené.

Záchrana a nový začiatok

Po niekoľkých mesiacoch pekla sa stalo niečo neuveriteľné. Jedného dňa do domu, kde som bola držaná, vtrhla polícia spolu s pracovníkmi organizácie, ktorá sa špecializuje na boj proti obchodovaniu s ľuďmi. Bola som oslobodená a odviezli ma do bezpečia.

Ocitala som sa v útulku pre obete obchodovania s ľuďmi. Bola som v šoku a potrebovala som čas na zotavenie. Pracovníci organizácie mi poskytli všetku potrebnú starostlivosť a podporu. Začala som chodiť na terapiu a postupne som sa zotavovala z hrôz, ktoré som prežila.

Nový život a pomoc druhým

Po niekoľkých mesiacoch terapie a podpory som sa začala vracať do normálneho života. Rozhodla som sa, že môj príbeh nezostane len mojou osobnou skúsenosťou, ale chcem pomáhať iným ženám, ktoré prechádzajú podobnými hrôzami. Pripojila som sa k organizácii, ktorá mi zachránila život, a začala som pracovať ako poradkyňa pre obete obchodovania s ľuďmi.

Dnes som silnou a odhodlanou ženou, ktorá pomáha iným ženám nájsť cestu späť do života. Každý deň sa stretávam s obeťami obchodovania s ľuďmi, poskytujem im podporu a motiváciu, aby nikdy nestratili nádej.

Môj príbeh je príbehom hrôzy, ale aj nádeje a odvahy. Ukazuje, že aj v najtemnejších chvíľach je možné nájsť cestu von a začať nový život. Som dôkazom toho, že aj po prežití najhorších skúseností je možné nájsť silu a pomáhať iným. 

Ľudia v organizácii Dotyk dvoch dlaní na Slovensku práve pripravujú svoj projekt zameraný na boj proti obchodovaniu s bielym mäsom. Už teraz však aktívne spolupracujeme, radíme sa a poskytujeme im mnoho cenných informácií. Neviem, ako je to u vás na Slovensku, ale u nás s radosťou zdieľame informácie a radíme iným organizáciám. Prosím, ak viete ponúknuť tejto mladej organizácii podporu vo forme osobnej skúsenosti, bude pre nich určite neoceniteľná.

Na záver vám všetkým na Slovensku chcem odkázať: Nikdy vás nechcem vidieť........ medzi našimi klientami. Preto buďte všetci opatrní. Dávajte pozor na aké ponuky reagujete. Vždy majte svojho anjela strážneho, kamaráta alebo kamarátku, ktorým poviete, kam idete.

Sára