Projekt - Zber použitých injekčných striekačiek a ihiel

Podľa najnovšej štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií sa v roku 2022 na Slovensku liečilo 2 977 drogovo závislých osôb, najviac ich bolo vo veku 30 až 39 rokov (1 106 osôb) a 20 až 29 rokov (889 osôb).

( zdroj: Národné centrum zdravotníckych informácií )


Stav:

Spustený

Trvanie:

Neobmedzené

Dátum spustenia:

Ihneď po registrácii o. z. 

Lokalita:

Celé Slovensko


Informácie

V našej organizácii si uvedomujeme dôležitosť bezpečného a zodpovedného likvidovania použitých injekčných striekačiek a ihiel. Zber tohto odpadu je dôležitým krokom nielen z hľadiska verejného zdravia, ale aj pre ochranu životného prostredia a pre bezpečnosť komunít.

Naša služba zberu použitých injekčných striekačiek a ihiel je navrhnutá tak, aby poskytla bezpečné a diskrétne riešenie pre jednotlivcov, ktorí sa liečia injekčnými liekmi, ako aj pre komunity, kde sa tieto materiály používajú. ( Drogová scéna )

Ponúkame nasledujúce výhody:

  • Bezpečnosť a ochrana verejného zdravia: Zber použitých injekčných striekačiek a ihiel pomáha minimalizovať riziko nákazy krvou pre jednotlivcov a prevenciu šírenia infekčných ochorení v komunitách.

  • Ochrana životného prostredia: Likvidácia použitých injekčných materiálov v bezpečných a kontrolovaných podmienkach znižuje riziko kontaminácie pôdy, vody a vzduchu, čím chráni životné prostredie.

  • Podpora bezpečnosti a hygieny na verejných priestranstvách: Zber injekčných striekačiek a ihiel z verejných priestranstiev a miest sústreďovania užívateľov drog prispieva k zlepšeniu bezpečnosti a hygieny v týchto oblastiach.

  • Diskrétnosť a profesionálny prístup: Naša služba zberu je poskytovaná s dôrazom na ochranu osobných údajov a dôstojnosti klientov. Zabezpečujeme diskrétny a profesionálny prístup k zberu a likvidácii použitých injekčných materiálov.

  • Prevencia zranení a nehôd: Likvidácia použitých injekčných striekačiek a ihiel z verejných priestranstiev a miest sústreďovania užívateľov drog pomáha znížiť riziko náhodných zranení a nehôd pre ostatných obyvateľov a návštevníkov týchto oblastí.

Ak potrebujete využiť našu službu zberu použitých injekčných striekačiek a ihiel, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu, aby sme poskytli bezpečné a efektívne riešenie pre vaše potreby a prispeli k zlepšeniu zdravia a bezpečnosti.

Tu prosím nahlasujte výskyt injekčných striekačiek a ihiel : ihly@dotykdvochdlani.sk, +421 940 828 598


Ciele projektu 

  • zvyšovanie bezpečia v komunitách na Slovensku 
  • zvyšovanie povedomia o probléme 

Tu poskytujeme Zber použitých injekčných striekačiek a ihiel

Mestá 


Bánovce nad Bebravou

Bojnice

Gabčíkovo


Galanta

Gbely

Handlová


Hanušovce nad Topľou

Hlohovec

Holíč


Kežmarok

Košice

Kysucké Nové Mesto


Leopoldov

Malacky

Modrý Kameň


Nováky

Piešťany

Prievidza


Revúca

Rožňava

Sabinov


Senica

Sereď

Skalica


Sládkovičovo

Spišská Nová Ves 

Stará Ľubovňa


Stupava

Šamorín

Šaštín - Stráže 


Trnava

Tvrdošín

Veľký Krtíš


Veľký Meder

Vrbové

Zlaté Moravce 


Žilina


Obce


Priebeh a výsledky projektu

Tu budú zverejňované všetky potrebné informácie a novinky.


Partneri projektu


Na stiahnutie