Projekt - Výdajňa potravín a drogérie 

Veľké množstvo ľudí si kvôli svojej sociálnej situácii môže len s problémami dovoliť nákup potravín a drogérie.


Stav:

Nespustený 

Trvanie:

Neobmedzené

Dátum spustenia:

Ihneď po registrácii o. z.

Cieľová skupina:

Pre ľudí, ktorí sú ohrození alebo zasiahnutí nepriaznivou sociálnou situáciou a nie sú schopní ju riešiť vlastnými silami


Informácie

Veľké množstvo ľudí si kvôli svojej sociálnej situácii môže len s problémami dovoliť nákup potravín a drogérie. Na jedlo a hygienu každá domácnosť vynakladá značnú sumu peňazí.

Vytvorením nízkoprahovej výdajne potravín a drogérie vieme ľuďom v zložitej situácii zabezpečiť aspoň základné potraviny pre ich živobytie.

Poskytovanie potravín a drogérie pre osoby v zložitej sociálnej situácii je kritickým aspektom sociálnej starostlivosti, pretože môže mať zásadný vplyv na ich zdravie, pohodu a schopnosť zvládnuť každodenné výzvy. Pre mnohých jednotlivcov a rodiny, ktoré sa ocitli v núdzi, môže byť zabezpečenie základných potravín a hygienických potrieb výzvou.

Potraviny sú základnou potrebou pre ľudský život a zdravie. Nedostatok prístupu k potravinám môže viesť k nedostatku živín, hladovaniu a vážnym zdravotným problémom. Poskytovanie potravín pre tých, ktorí si ich nemôžu dovoliť, je preto nevyhnutné pre zabezpečenie ich základných potrieb.

Okrem potravín je tiež dôležité zabezpečiť prístup k hygienickým potrebám, ako sú toaletný papier, mydlo, zubné kefky, pasty, tampóny a podobne. Nedostatok týchto základných hygienických potrieb môže mať vážne dôsledky na osobnú hygienu, zdravie a pohodu.

Poskytovanie potravín a drogérie pre osoby v zložitej sociálnej situácii nie je len o zabezpečení základných potrieb pre prežitie, ale aj o poskytnutí dôstojnosti a respektu pre týchto jednotlivcov. Umožňuje im cítiť sa podporení a ocenení v ich úsilí o prekonanie ťažkostí.

Je preto nevyhnutné, aby sme sa postarali o to, aby sme osoby v zložitej sociálnej situácii podporili v zabezpečovaní potravín a drogérie. To zahŕňa poskytovanie bezplatných potravinových a hygienických balíčkov.

Musíme sa tiež postarať o to, aby sme sa zaoberali príčinami a dôsledkami nedostatku prístupu k potravinám a drogérii u osôb v zložitej sociálnej situácii, vrátane chudoby, nezamestnanosti a nedostatku sociálnej podpory. Týmto spôsobom môžeme pracovať na vytváraní spoločnosti, kde má každý človek prístup k základným potrebám, ako sú potraviny a hygienické potreby, a kde sa zabezpečuje podpora a dôstojnosť pre všetkých.


Ciele projektu 

  •  vytvorenie a prevádzkovanie nízkoprahovej výdajne potravín a drogérie 
  • zlepšenie situácie osôb, ktoré nemajú možnosť zakúpiť si základné potraviny a drogériu

Tu poskytujeme výdaj potravín a drogérie

Mestá 


Bánovce nad Bebravou

Dunajská Streda 

Gabčíkovo


Galanta

Gbely

Handlová


Hlohovec

Holíč

Kežmarok


Kysucké Nové Mesto 

Leopoldov 

Malacky


Modrý Kameň 

Nováky

Piešťany


Revúca 

Rožňava

Sabinov 


Senec

Senica

Skalica


Sládkovičovo

  • Adresa: Poliklinika Sládkovičovo, J. Dalloša 1354/30, 925 21, Sládkovičovo
  • Telefón: 
  • Otváracia doba: Sobota: 14:00 - 17:00
  • Status: Nespustené 
  • Prebieha jednanie o prenájme priestoru

Spišská Nová Ves

Stará Ľubovňa


Stupava

Šamorín

Šaštín - Stráže


Trnava

Veľký Krtíš

Veľký Meder


Vrbové

Zlaté Moravce


Obce


Bernolákovo

Žakovce

Žehra


Priebeh a výsledky projektu

Tu budú zverejňované všetky potrebné informácie a novinky.


Partneri projektu

Mesto Sládkovičovo


Na stiahnutie