Ján Peter Grbálik


Boj o bezpečie a lásku

Som Katka, mamka 9-ročného synčeka Janíka, o ktorého sa starám od jeho narodenia. Naša cesta nebola nikdy jednoduchá. Počas tehotenstva som zažila fyzické násilie zo strany môjho bývalého partnera. V momente, keď sa situácia stala neúnosnou, som sa rozhodla utiecť s mojím dvojmesačným bábätkom. Tento krok bol pre mňa náročný, ale vedela som, že je to nevyhnutné pre naše bezpečie a budúcnosť.

Zdravotné komplikácie a nekonečný boj

Život mi neskôr priniesol ďalšie výzvy. Prekonala som päť náročných operácií a ďalšie ma ešte čakajú. Každá operácia ma pripravila o veľa síl, ale nikdy som sa nevzdala. Pre svojho Janíka by som urobila čokoľvek. Snažím sa mu dopriať aj napriek našim obmedzeným finančným možnostiam. Často sa vzdávam vlastných potrieb, aby som mohla splniť jeho sny a zabezpečiť mu čo najlepšie podmienky.

Sny splnené napriek prekážkam

Janík má obrovskú vášeň pre kamióny. Na Vianoce sme mali možnosť splniť jeho veľký sen – jazdu kamiónom. Vďaka televízii sme zažili nezabudnuteľný deň, ktorý Janíkovi vyčaril úsmev na tvári. Tento zážitok bol pre neho výnimočný a dodal nám obom silu pokračovať ďalej.

Život v skromných podmienkach

Naša súčasná situácia je ťažká. Bývame v podnájme v malom jednoizbovom byte. Finančne zápasíme každý deň. Máme málo prostriedkov na stravu, hygienické potreby a oblečenie. Napriek tomu sa snažím zabezpečiť Janíkovi všetko potrebné. Každý deň je pre nás boj o prežitie, ale nikdy neprestávam dúfať v lepšiu budúcnosť.

Prosba o pomoc

Veľmi rada by som vás poprosila o pomoc. Každá pomoc, či už finančná, materiálna alebo iná, nám môže výrazne zlepšiť životné podmienky. Ako matka samoživiteľka čelím mnohým výzvam, ale nikdy sa nevzdávam.

Verím, že s vašou podporou dokážeme prekonať aj tie najťažšie prekážky.