Noel Victor, Viktória Noemi a Mathias Krenek


Srdcervúci príbeh mladej rodiny: Potrebujeme vašu pomoc pre Mathiaska

Ahojte, som mladá mamina troch detí a potrebujem vašu pomoc. Môj najstarší syn Noel má 2 a pol roka, stredný syn Mathias 1 rok a 2 mesiace a najmladšia dcéra Viktória má len 2 týždne. Mám 20 rokov a žijeme spolu s ich otcom v prenajatom byte, čo je pre nás finančne náročné.

Náš stredný synček Mathias sa narodil zdravý, ale po štyroch mesiacoch sme si začali všímať problémy. Mal ťažkosti s držaním hlavičky a spal vždy vykrútený na jednu stranu. Ihneď som kontaktovala pani doktorku, ktorá mu diagnostikovala torticollis a poslala nás na rehabilitácie. Odvtedy pravidelne cvičíme.

Čoskoro sa objavil ďalší problém. Mathias prestal kakať a keď sa mu to podarilo, bol to pre neho nesmierne bolestivý zážitok s krvácaním. Následné testy ukázali, že má veľmi nízku hladinu železa. Dostal lieky určené pre dospelých, s upravenými dávkami. Liečba trvala mesiac, no kontrolné odbery stále neboli dostatočné, takže sme pokračovali v liečbe a prispôsobili stravu.

Postupom času, keď Mathias rástol, sme si všimli, že stále nedosahuje motorické pokroky. Opäť sme kontaktovali pani doktorku a žiadali odporúčanie k neurologovi. Po dlhom čakaní sme sa konečne dostali na vyšetrenie, kde zistili, že Mathias má rozšírené mozgové komory. Jeho hlavičku teraz sledujú, aby sa uistili, že sa situácia nezhoršuje.

Nanešťastie, v januári Mathias prvýkrát dostal obštrukčnú bronchitídu a od januára do mája ju mal už päťkrát. Skončili sme na inhalačných sprejoch, ktoré nám poisťovňa neprepláca.

Momentálne máme overenú zbierku na Donio.sk, pretože všetky tieto zdravotné výdavky sú pre nás veľmi finančne náročné. Okrem inhalátorov a liekov musíme platiť aj za lekárov, keďže na štátnych klinikách sú dlhé čakacie doby. Jedna návšteva u neurológa nás stojí 60 €, a teraz nás čakajú ešte vyšetrenia na pľúcne a očné klinike, kde musíme tiež platiť.

Každodenné výdavky na nájom, lekárov, lieky, rehabilitácie a ďalšie potreby ako strava a hygiena sú pre nás obrovskou finančnou záťažou. Preto vás prosíme o pomoc. Ak môžete, prispejte na našu zbierku na Donio.sk. Každý príspevok nám veľmi pomôže zvládnuť tieto ťažké časy.

Ďakujeme vám z celého srdca za akúkoľvek podporu.